Technologia

Technologia

Nasz sprzęt

Endo Pilot

Endo Pilot Comfort Plus jest to pierwsze urządzenie łączące w sobie endometr, mikrosilnik endodontyczny i pistolet do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką. Dzięki nowoczesnej technice mikroprocesorowej znacznie szybciej odbywa się dokładny pomiar długości kanału. Kontrolowana prędkość i moment obrotowy silnika endo umożliwiają sprawne i bezpieczne opracowanie kanałów korzeniowych.

Piezosurgery Mectron

Jest to urządzenie mające zastosowanie w chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii. Dzięki opatentowanym, kontrolowanym, trójwymiarowym drganiom ultradźwiękowym zapewnia precyzję wykonania zabiegu i bezpieczeństwo śródzabiegowe.

Implantmed

Implantmed to urządzenie głównie do implantologii oraz chirurgii stomatologicznej do usuwania zębów, resekcji wierzchołka korzenia, hemisekcji, modelowania i wygładzania kości.

Rentgenodiagnostyka

Cyfrowe zdjęcie pantomograficzne jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym w stomatologii. Pozwala wykonywać niezwykle czytelne zdjęcia panoramiczne w ciągu kilku sekund. Umożliwia wykrycie ognisk zapalnych oraz zmian chorobowych w obrębie kości szczęki i żuchwy już na etapie zanim pojawią się objawy odczuwalne dla pacjenta. Dysponujemy nowoczesnym aparatem panoramicznym KODAK, dzięki czemu dawka promieniowania rentgenowskiego potrzebna do wykonania zdjęcia zmniejszona jest do absolutnego minimum i porównywalna jest do promieniowania jakie człowiek otrzymuje każdego dnia ze środowiska naturalnego. Wynik badania pacjent otrzymuje w postaci cyfrowej na płycie DVD, nośniku pen-drive lub na adres e-mail pacjenta.

Scaner Cerec Sirona

Projektowanie nowych uśmiechów bez tradycyjnych, mało komfortowych wycisków? Teraz to możliwe! Kamera Cerec Sirona skanuje jamę ustną w sposób bardzo precyzyjny i szybki, ukazując na monitorze komputera wyraźny, trójwymiarowy obraz skanowanych zębów. Badanie z użyciem tego sprzętu wykonujemy już na jednej wizycie. Skaner pozwala pobrać precyzyjne wyciski cyfrowe nawet w najbardziej niedostępnych miejscach jamy ustnej. Stworzone na podstawie pracy skanera prace protetyczne są idealnie dopasowane.

Scaner 3 Shape

To skaner wewnątrzustny, który daje możliwość dokładnego zaprojektowania nowego uśmiechu dzięki wykonaniu bardzo precyzyjnych, cyfrowych zdjęć w czasie rzeczywistym. Lekarz może przedstawić pacjentowi porównanie obecnego stanu zębów z wizualizacją przyszłej metamorfozy. Wyniki skanowania używane są również w celu porównywania efektów leczenia. Co więcej tego rodzaju skaner wewnątrzustny pozwala w sposób cyfrowy wykryć ogniska próchnicy powierzchniowej i międzyzębowej. Informacje z monitoringu wizualnego lekarz może udostępnić pacjentom.

VECTOR - PARO Durr Dental

Urządzenie wykorzystywane w leczeniu paradontozy. Umożliwia usuwanie biofilmu i złogów kamienia nazębnego bez drgań, dzięki czemu leczenie jest bezbolesne i minimalnie inwazyjne. Dokładnie usuwa zarówno osad nad- i podziąsłowy. Pozwala wyczyścić korzeń zęba aż do dna kieszonki. VECTOR – PARO Durr Dental stosowany jest także w pielęgnacji implantów. To rewolucyjne połączenie delikatności ze skutecznością zabiegu. Leczenie z jego użyciem zapewnia naszym pacjentom duży komfort i bezbolesność.

Mikroskop Alltion

Specjalny mikroskop zabiegowy przeznaczony dla lekarzy i stomatologów. Pozwala na podświetlenie i znaczne powiększenie pola zabiegowego. Regulacja powiększenia jest 6-stopniowa, a oświetlenie LED 20W imituje światło słoneczne. Przy jego użyciu można wykonać nawet najbardziej zaawansowane zabiegi i uratować zęby w nawet bardzo zły stanie. Mikroskop najczęściej wykorzystywany jest podczas leczenia kanałowego, choć to nie jedyne zabiegi jego użyciem. Pozwala na zintegrowanie z nim kamery lub aparatu fotograficznego, dzięki czemu proces leczenia może być wyświetlany i rejestrowany na ekranie komputera w czasie rzeczywistym.

T-scan Tescan

System komputerowej analizy zwarcia T-scan dzięki któremu w prosty i szybki sposób możemy zbadać wielkości sił, które oddziaływują w punktach kontaktów zwarciowych,a także ich zmiany w czasie. Co więcej zmiany mogą być rejestrowane na ekranie komputera. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego sprzętu łatwiejsze staje się korygowanie zwarcia między górnym a dolnym łukiem zębowym przed i po wykonaniu leczenia np. w stomatologii zachowawczej, ortodoncji, protetyce czy chirurgii. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia możemy mieć pewność, że siły wyzwalane w trakcie żucia i gryzienia będą rozkładały się symetryczne na łuku zębowym, a prace protetyczne będą idealnie dopasowane.

Piaskarka Air Flow Master Piezon

To jedno urządzenie łączy w sobie działanie skalera ultradźwiękowego oraz piaskarki profilaktycznej i poddziąsłowej. Przy jego użyciu wykonujemy skaling oraz wszelkiego typu piaskowanie, sięgając zarówno kieszonek płytkich, jak i głębokich. Zabiegi wykonywane są bez kierat, dzięki czemu zapewniamy maksymalną delikatność. Piaskarka Air Flow Master Piezon wyróżnia się maksymalną precyzją w oczyszczaniu zębów z kamienia nazębnego osadu i płytki bakteryjnej przy jednoczesnej wysokiej ochronie dziąseł. Wykorzystywana w profilaktyce stomatologicznej, leczeniu próchnicy i chorób przyzębia.

Rtg do zdjęć punktowych

Dla właściwej i szybkiej diagnozy pojedynczych zębów używa się zestawu radiowizjografii. Jest to aparat do wykonywania małych zdjęć zębowych. System pozwala obniżyć dawkę promieni rtg aż do 90% w porównaniu z tradycyjnymi zdjęciami. Wyróżnia się bardzo dużą rozdzielczością uzyskanych zdjęć. Dzięki obróbce cyfrowej obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony i przetworzony komputerowo, co pozwala uwidocznić najmniejsze detale. Rtg punktowe dokładnie obrazuje korzenie zęba, ilość i stopień zakrzywienia kanałów zębowych, a także pozwala wykryć zmiany próchnicze na powierzchniach stycznych, które nie są widoczne “gołym okiem” podczas przeglądu zębów.

Rtg do zdjęć pantomograficznych

Aparat do wykonywania zdjęć, które ukazują dokładnie daną warstwę twarzoczaszki. Pantomogram pozwala ocenić struktury przyzębia i kości szczęki, zęby górne i dolne, a nawet te zatrzymane w kości, stawy skroniowo-żuchwowe, a także zatoki przynosowe i część podniebienia twardego. Podczas badania emituje niewielką dawkę promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu jest bezpieczny dla zdrowia pacjentów. Zdjęcie wykonywane tym aparatem wykorzystujemy m.in. w badaniu diagnostycznym próchnicy i chorób przyzębia, przed rozpoczęciem leczenia protetycznego, ortodontycznego, chirurgicznego, w trakcie i na koniec leczenia kanałowego.

Aparat tomograficzny Dentsply Sirona Orthophos

Bardzo wszechstronny aparat do wykonywania precyzyjnych zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych i tomografii stożkowej. Dzięki zastosowanej w nim nowoczesnej technologii ostrość obrazu zachowana jest na całym obszarze zdjęć. Dzięki możliwości poruszanie się do przodu oraz do tyłu na wyznaczonym odcinku lekarz może zauważyć dużo więcej szczegółów niż podczas wykonywania standardowego zdjęcia panoramicznego.Zdjęcia diagnostyczne wykonane aparatem tomograficznym Dentsply Sirona Orthophos wykonywane bardzo szybko. To urządzenie niezwykle pomocne w pracy diagnostycznej.

Zaufali nam
Pacjenci o nas